AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 19 Ekim 2018 Cuma 06:17
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLE & KÖYLEREĞİTİM SAĞLIKESNAFLARIMIZ
YESILOVA HAVA DURUMU
YESILOVA
 
YEŞİLOVA MERKEZ ORTAOKULU ROMANYA'DA
 
Yeşilova Merkez Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, "My Future Is Up To Me" projesi kapsamında Portekiz ve Polonya ziyaretlerinin ardından geçtiğimiz hafta Romanya'nın Mediaş, Braşov, Bükreş ve Sighişuaru şehirlerine gitti.
 
 

Yeşilova Merkez Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, "My Future Is Up To Me" projesi kapsamında Portekiz ve Polonya ziyaretlerinin ardından geçtiğimiz hafta Romanya'nın Mediaş, Braşov, Bükreş ve Sighişuaru şehirlerine gitti. Comenius projesi kapsamında çalışmalara katılan Merkez Ortaokulu heyetinde: Okul Müdürü Engin TENŞİ, öğretmenler Mehmet ARAT, Muharrem GENCER, Bahar KONAK ÖZEKİNCİ, Zehra CANKAR, Çiğdem ARAT, Refik İPLİK, Erhan AFACAN, Tuncay UÇGUN; öğrenciler Sibel SERT, Fatma KURBAN, Özge KURAL, Ceyda URHAN, Mehmet Mert ÇELİK ve Atakan KAPLAN incelemelerde bulundular.

YEŞİLOVA MERKEZ ORTAOKULU BU KEZ ROMANYA'DA ÇALIŞKANLIĞI İLE GÖZ DOLDURDU
 
"My Future Is Up To Me" (Geleceğim Bana Bağlı) projesi kapsamında Romanya'nın Mediaş, Brasov, Bükreş ve Sighişuaru şehirlerini gezen öğrenciler ev sahibi okulda düzenlenen proje aktivitelerine katıldılar. Polonya, İspanya, Portekiz ve Romaya'dan yaşıtları ile çeşitli fabrikaları ziyaret ederek kariyer eğitimi ve gelecek planlaması konusunda bilgilendirme çalışmalarına katılan öğrenciler keyifli anlar yaşadılar. Ayrıca proje ortağı tüm ülkelerin öğrencileri için düzenlenen eğlencede Türk öğrencileri ve öğretmenleri sundukları folklor gösterisi ile izleyenleri büyüledi.

Ziyaretin açılış etkinliğinin ardından söz alan Türk delegasyonu adına İngilizce öğretmeni Muharrem GENCER proje kapsamında öz değerlendirme ile ilgili bir sunum yaptı. Okul Müdürü Engin TENŞİ ve Muharrem GENCER tarafından hazırlanan ölçek ile değerlendirme çalışmalarında bulunan Türk delegasyonu tüm katılımcılar tarafından takdir topladı. Romanya'nın eğitim sistemini yerinde incelemenin yanı sıra kültür ögeleri ile pek çok tarihi ve turistik mekanı ziyaret eden heyetler, Romanya yazılı ve görsel basınında yer buldu.

Okul Müdürü TENŞİ, öğretmen arkadaşları ve öğrencileri için muazzam deneyimler kazanmanın yanı sıra oluşan dostluk bağlarından duyduğu memnuniyeti belirterek, "Önümüzdeki yıl gerçekleştireceğimiz İspanya ziyaretlerinin hazırlıklarına ara vermeden başlayacağız. Projenin en güzel yanı öğrencilerimizin kurdukları arkadaşlıklar. Yeni projeleriyle önümüzdeki senelerde de Merkez Ortaokulu'nun, Burdur'u her platformda başarıyla temsil edeceğinden kimse kuşku duymasın." dedi. 

 
 
26 Ekim 2013 Cumartesi - 12:30
9365 Kere Okundu
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com